niedziela, 15 kwietnia 2018

Małe wiosenne porządki

Przyszła wiosna więc trzeba się trochę zabrać za porządki na blogu. Niestety czasu mało więc i porządki będą małe. Uporządkowałem zatem dział Poszukiwania, każdej szukanej osobie/parze utworzyłem osobną podstronę aby całość była bardziej czytelna. Jest to zabieg przyszłościowy gdyż jak będę miał więcej czasu to dopiszę tam kolejne osoby.

Pozostały wolny czas od innych ważniejszych obowiązków przeznaczyłem na indeksację parafii Jasionna (mazowieckie). Są tam braki w latach 1798-1825 w małżeństwach/zgonach w genetece. Postanowiłem to uzupełnić gdyż jest to parafia moich przodków od strony mamy. Niebawem powinienem skończyć indeksować śluby więc je prześlę pewnie na dniach do geneteki.

Z innych ciekawostek, jeden z dalekich kuzynów ze strony Fryniów podesłał mi cenny skan zdjęcia swych przodków. Zdjęcie (nie zamieszczam go, bo nie pytałem o zgodę) pochodzi z ok. 1908/1909 i przedstawia Stanisława Frynia (ur w 1878)  wraz synem Franciszkiem(1906-1994). Na zdjęciu jest jeszcze kobieta z dziewczynką, prawdopodobnie to żona Marianna Rychlik(1878-1970) i córka Stanisława(1908-1909). Niestety to boczna linia mojej rodziny, a nie bezpośredni przodkowie, a szkoda.

Dalsze porządki i nowe pewnie za jakiś czas jak się obrobię z bieżącymi sprawami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz